BÜYÜK İNSAN; EN BÜYÜK İNSAN!

Bil bakalım kim o? Direkt sorunca bilemediniz değil mi? Ama o sizi tanıyor ve biliyor. Siz o büyük insanın farkında değildiniz ve değilsiniz. Ondan habersiz yıllarca yaşadınız. Siz farketmeseniz de o sizin için çok şey yaptı. Buna rağmen onun büyüklüğünü 40 yaşına varana kadar tam idrak edemediniz.Düşünün bakalım kim o büyük insan? O kişinin küçük olanlardan ne farkı var? Kendi nefsini mi tercih etti sizi mi? Sizin iyiliğinizi mi istedi yoksa kendi çıkarlarını mı öne geçirdi? Kendisine bir işyeri kurdu ve onu mu büyütmek için çabaladı. Sermayesini arttırmak, keyif ve varlık içinde yaşamak için mi çalıştı yoksa yoksa....

Nasıl Büyük İnsan Oldular

Uykularını, zevklerini, lükslerini feda ettiler ve ederler. Annelerimiz büyük insandır. Uykuları olsa da önce uyumamız için çabalarlar. Kendileri açken önce karnımızı doyurmaya çalışırlar. Susuz olsalar da bir zamanlar yavrusu olan bizlerin susuzluğunu giderirler. Kendi planları olsa da hep yarım kalır o planlar. Annem benim büyük insandır. Sizin anneniz büyük insandır. Anneler büyük insandır.

Hayatındaki büyük insanları bi unut ve o makama anneni bi koy lütfen. Bu satırları geçip sonraki satırlara geçmeden bunu bi yap!

Yetiştirirken (bizler büyürken) tehlikeli şeylerden korumaya alırlar bizi. Eğer en büyük insan gibi ahiretteki tehlike olan alevli ateşten de bizleri korumak için uğraşırlarsa işte o zaman hem dünyada hem ahirette büyük insan olur anneler bizim için. O ateş ki yakıtı insan ve taşlardır. Yavrusunu o ateşe yakıt olmaktan korumayı ihmal etmemiş anneleri takdir etmek istiyorum. Bunu geciktirmiş annelerin de bir an önce bu gayreti göstermeleri gerek; Ateşten kendilerini ve evlatlarınını koruması gerekir.Hani evlatlarını hiçkimseye emanet etmeyen anneler var ya; neden cehennem tehlikesine karşı evladını korumayı başkasına bıraksın ki!!! Nasıl olduğunu söyleyeyim. Önce Allah'tan gelen ip olan Kur-an'ı anlamaya çalışacaklar. O'nu bize getirenin (S.A.V.) sahih olan hadislerini uygulamaya dönük bir yemek tarifi okur gibi okuyacaklar. Tek kıllarına zarar gelmesin diye etraflarında pervane oldukları evlatları ile beraber cennetlere girmeyi günün ilk yapılacak işi olarak ele alacaklar.

O Kitap ve uygulayıcısı S.A.V. ve onunla beraber uygulayan sahabeler var ya onlar gibi olmalıyız. Şöyle ki: karanlık bir kuyudayız her sabah o kuyuda uyanıyoruz. O kuyuya razı olmadığımız da gözümüz yukarıda olacaktır. Sarkan o ip var ya onu o zaman görebiliriz. Sımsıkı tutarsak bizi o dünya kuyusundan çekip çıkartıyor. Ya da kuyunun dibindeki üçbeş kırık dökük oyuncak ile oyalanıp dururken ölüm gelip çatıyor.

Eğer anneniz sağ ise ve siz 40 yaşınızı geçtiyseniz ; hadi o büyük insan için bir minnet borcu olarak ateşten kendini ve anneni Kur-an-ı Kerim ile Hadisler ile koru! Yarın çok geç olabilir. Allah'tan başka ilahlar var mı hayatımda diye oku Kitabı. Tespit ettiğin tüm ilahları LA (Hayır kelimesi ile) ile iptal et. Muhammed S.A.V. Yani EN BÜYÜK İNSAN'ı elçi bil kul bil. Bu sözü sürekli bilinçli bir şekilde söyle ki ansızın gelecek olan ölüm öncesi belki son sözün bu olur.Üniversite imtihanına girdiğinizde soruların çeldiren şıklarının doğru şık olduğuna yemin edebilirsiniz değil mi? Eminsinizdir doğru olduğuna. Lakin cevap anahtarı açıklandığında eyvah bana; çeldirdi o şık beni dersiniz. Hayatlarımızdaki sahte ilahlar da o kadar çelidiricidir ki: sanırız biz doğru şeyler yapıyoruz. Seçtiğimiz şıklar bize doğru gibi gelir. Taki dünya ortamından alınıp da ahiret ortamına diriltilince gerçek bütün açıklığı ile gözükür.

En Büyük İnsan ile cennetlerde annelerimiz ile o büyük insanlar ile beraber olmak çalışılması gereken başarılması gereken kazanılması gereken bir şey olarak önümüzde günümüzde duruyor. Selametle kalın!


Sayfa TEKİL ziyaretçi sayısı: 342

Oluşturulma Tarihi: 23.8.2022

Yayın Tarihi: 23.8.2022

Ana Sayfa

Son Eklenenler
Süt Kaç Derecede Mayalanır?

İsmail PALA

Soğuk Sıkım Zeytinyağı

Büyük İnsan

Proje Ortağı

WEB PROGRAMLAMA

WEB YAZILIM - HTML

Sitedeki Bazı Sayfalar
Süt Kaç Derecede Kaynar?

Jersey İnek Sütü

Sokak Sütü Fiyatı

İngilizce Konu Anlatımı

Yumurta Fiyatı